Nieuwsbrief januari 2025
Januari, een nieuw jaar dat voor ons ligt, duidelijk winter met soms wat sneeuw, veel wind en regen en weer hoog water wat eraan komt. De kribben staan al bijna onder. Maar toch wordt het alweer iets later donker, zeker bij helder weer.
In deze nieuwsbrief het bericht dat, eindelijk, onze lang verwachte nieuwe boot geleverd is. Deze C3x+/C4x zal op zondag 12 januari tijdens de nieuwjaarsreceptie gedoopt worden.
En helaas toch ook al de eerste schade in dit nieuwe jaar. Tijdens de stevige storm afgelopen week is de Pelikaan uit de stelling gewaaid.
Verder in deze nieuwsbrief een verslag van de winnaars van de Vada roeien Pubquiz op 27 november jl. en de aankondiging van een nieuwe, gezellige activiteit in de Vada kantine op woensdag 29 januari. Josien Kapma vertelt dan over haar reis, die ze al roeiend en zeilend heeft gemaakt van Zuid-Frankrijk naar Nederland. De avond begint om 19.30 uur en je hoeft je voor deze avond niet aan te melden.
En tenslotte zijn we als roeibestuur nog op zoek naar nieuwe bestuursleden. Marion heeft aangegeven dat ze gaat stoppen met haar functie als secretaris. Voor vragen over wat de functie inhoudt kun je mailen naar secretaris@vada-roeien.nl
En ook Inge, commissaris Nieuwe Leden en Roeitechniek, stopt. Lijkt jou dit een leuke functie of wil je er meer over weten, mail dan naar inge-engels@live.nl
Namens het bestuur wens ik jullie allemaal een heel goed nieuw jaar.
De nieuwe C3x+/ C4x is er eindelijk, de doop is op zondag 12 januari tijdens de nieuwsjaarsreceptie.
Bijna een jaar na de bestelling en ca 5 maanden na de doorgegeven leverdatum is de nieuwe C- boot door Roeiwerf Wiersma geleverd. Het is C3x+/C4x, wat inhoudt dat de boot gebruikt kan worden als een scullgeriggerde C3 of een voetgestuurde C4. Een zeer welkome aanvulling in de vloot, die het indelen van bemanningen makkelijker maakt en het roeien met open roeiplaatsen vrijwel onnodig. Lees verder
Vastleggen boten in buitenstellingen
Afgelopen dinsdag is de Pelikaan uit de stelling gewaaid. De schade viel gelukkig mee en is inmiddels hersteld, maar het had veel ernstiger kunnen zijn. Het lijkt er op dat de Pelikaan niet, of niet goed genoeg, was vastgelegd.
Daarom de oproep om boten goed vast te leggen. Op elke ligger stevig vastleggen met de
beschikbare banden!
De Pelikaan en Zwaan moeten met de boeg naar het westen en dat geldt ook voor de Crex Crex. Op al deze boten staat een merkteken om aan te geven op welke plek de boot op de ligger moet rusten.
Vada Roei Pubquiz 2024
Woensdag 27 november jl. vond de 2e editie plaats van de Vada Roei Pubquiz. Na het succes van vorig jaar had Vargo de taak op zich genomen om de quiz samen te stellen. Voorafgaand werden de smaakpapillen gestreeld door de overheerlijke soepen van Alja en Natasja. Met goed gevulde magen begonnen zo’n 45 Vada roeiers aan de pubquiz, in teams van -6 personen. Lees verder
29 januari 2025 19.30 uur VADA kantine, waterverhalen van en door Vada leden
Ben jij er dan ook? (aanmelden niet nodig)
AVOND over waterverhalen van en door VADA leden, of het nu zeilers, roeiers, motorboters of kanoërs zijn, we maken allen verhalen en herinneringen op, aan of in het water. Dit kan een wedstrijd, toeren, surfen op de golven zijn, bedenk het maar. Lees verder
Uitnodiging nieuwjaarsbijeenkomst zondag 12 januari
Het algemeen bestuur van VADA nodigt iedereen van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op Vada, zondag 12 januari a.s. Van 15.00 tot 17.30 uur ben je welkom in de kantine om samen met het bestuur en alle andere leden elkaar een goed Nieuwjaar toe te wensen en het glas te heffen op 2025.
Marion Bruin, Harry Straathof, Hanneke van Everdingen, Frans van Duikeren en Inge Engels